Detske Hriste


|

Při budování nového domu myslete i na děti. V interiéru a na zahradě

Co nesmí chybět v dokonalém domě pro spokojené rodinné soužití? Seznam obsahuje mnoho položek, ale v článku se zaměříme především na body, které se týkají dětí. Podívejte se, jaké prvky nesmí chybět na zahradě ale i v interiéru a na co všechno nezapomenout.

Pořádné dětské hřiště

Jedním z důležitých prvků, který by neměl chybět na zahradě, kde bude dítě trávit velké množství času, je pořádné dětské hřiště. A to může mít mnoho podob. Oblíbené jsou prolézačky, houpačky, ale třeba i obyčejné pískoviště, kde si děti vydrží hrát hodiny. Zakoupit si můžete celé hrací sestavy přímo určené pro umístění na zahradu.

A kam takové dětské hřiště nejlépe umístit? Na rovnou travnatou plochu na zahradě, kam bude ideálně dobře vidět od zahradního posezení či rovnou z oken domu, ať můžete mít děti pod kontrolou. Ideální je i takové místo, kam po větší část nepraží slunce. V okolí by neměly být nebezpečné předměty. Na realizaci dětského hřiště myslete již při návrhu zahrady, protože některé větší herní sestavy je lepší řádně ukotvit.

Úložný prostor v podobě zahradního domku

A kam dát všechny hračky včetně potřebného vybavení pro údržbu zahrady? V garáži rozhodně není tolik místa, takže je dobré zapřemýšlet i nad tím, kde na zahradě si vytvoříte další úložný prostor.

Zahradni Domek
Zdroj: Shutterstock.com

Dobrou volbou jsou nejrůznější zahradní domky, které mohou být poměrně velké a nabídnout tak přesně tolik místa, kolik potřebujete. V rámci umístění je vhodné přidat domek například vedle garáže, do rohu zahrady a podobně, kde nebude příliš překážet a bude k němu snadný přístup.

Dostatek místností

Pokud jste ve fázi samotného řešení projektu na rodinný dům, možná zrovna vymýšlíte, kolik místnosti budete potřebovat. Ideální je mít ještě jednu místnost jako pojistku, aby případné další dítě mohlo mít také svůj vlastní pokoj. Samozřejmě záleží na celkovém uspořádání a typu rodinného domu. V rámci stavby však rozhodně myslete na budoucnost, ať si ušetříte případné pozdější náročné úpravy a změny vnitřních dispozic.

Bezpečnostní prvky

Pokud máte děti, jistě víte, že opatrnosti není nikdy dost. Bezpečnostní prvky tak tvoří velmi důležitou součást při zařizování, a hlavně následném vybavování domu. O co konkrétně se bude jednat z velké míry záleží na tom, jaký typ domu plánujete. V případě schodiště je potřeba vyřešit vhodnou zábranu. Opatrní buďte také při výběru zahradního nábytku

Zahradni Nabytek
Zdroj: Shutterstock.com

Pokud plánujete bazén, měl by být vždy dobře zabezpečen. Na tohle všechno se vyplatí myslet již při stavbě, aby byly jednotlivé prvky vzájemně propojené, kompatibilní a ještě k tomu dobře vypadaly. Odměnou vám bude takový domov, kde se cítíte dobře a zároveň je bezpečný i pro vaše děti.

5/5 - (2 votes)

www.svetla24.cz

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *