Plastové okno


|

Jak vybrat plastová okna

Táhne vám neustále do domu a během zimy rostou výdaje za elektřinu rekordně vysoko? Nedopusťte, aby se rodinné keramické prasátko třáslo tak dlouho, až by nakonec zůstalo prázdné. Zainvestujte do plastových oken, jež slibují větší úsporu nejen na rodinném domě, ale také na bytové jednotce. Otázkou zůstává, jak taková plastová okna vybrat?

Ať už se letos nebo příští rok chystáte vyměnit okna u rodinného domu či bytu z důvodu úspornosti nebo ryze kvůli designové stránce věci, existuje řada faktorů, které je nutné brát v potaz, a kritérií, na která není dobré zapomenout. 

Z čeho mají být plastová okna vyrobena?

Jednou z prvních otázek, kterou si lidé toužící po zbrusu nových oknech kladou je, z jakého materiálu jsou okna vyrobena. Není tajemstvím, že nejsou plasty jako plasty. Většina lidí zaměřuje svou pozornost na imitaci dřeva (chtějí přírodní nádech své domácnosti zachovat), ale v tomto případě myslíme spíše to, zdali se rozhodnout pro takzvaný ,,prvoplast” nebo recyklát. 

Zeptali jsme se proto odborníků, ovšem jejich odpověď nebyla zrovna jednoznačná. Záleží totiž vždycky na samotném výrobci, který za daným výrobkem stojí. Ve skutečnosti to, jestli se jedná o recyklát či nikoliv nemá vždy vliv na kvalitu oken. 

Plastové okna na terasu
Zdroj: Pexels.com

Zjistěte si parametry

Jak dál zúžit nabídku oken na trhu? Jak si zkrátit výběr těch vysněných společníků, jež se stanou nedílnou součástí vašich domovů? Jednoduše – zjistěte si parametry. Stejně jako nelze koupit dveře, aniž byste si změřili díru, kterou mají vyplnit, nelze bez zjištění mír nainstalovat okna. Vedle potřebných rozměrů pak pamatujte ještě na níže uvedené parametry:

  • Prostupnost světla (tento parametr ukazuje, jak jsou na tom izolační vlastnosti daných oken). 
  • Počet komor (pokud hledáte nejlepší poměr cena/kvalita, pak zaměříte svou pozornost na okna s šesti komorami). 
  • Sklo (jestli se rozhodnete pro dvojsklo nebo trojsklo záleží na tom, kam dané okno umístíte). 
  • Typ těsnění (základní parametr, který má největší vliv na tom, jak velké či malé budou tepelné ztráty).
  • Stavební hloubka (podstatná informace, která má vliv na tepelně izolační vlastnosti okna).

Jak vybrat vinylovou podlahu


Na vzhledu záleží

Pokud vám někdo někdy bude tvrdit, že na vzhledu nezáleží, pak lže, a to ať už je to myšleno v jakémkoli kontextu. Zatímco v běžném životě ovlivňuje to, jak vypadáme naše první názory na daného člověka, v případě oken má jejich design obrovský vliv na dojem, který bude dům či byt budit. 

Při výběru svou pozornost zaměřte především na barvu, kterou si však běžte prohlédnout do obchodů nebo ji zkontrolujte rovnou u dopravce při předávání zboží. Důvodem je to, že online prostředí má tendenci barvy trochu zkreslovat, podobně na tom jsou mnohdy i světla v obchodech. Zkuste si dané okno nebo alespoň odstín přenést na denní světlo, kde se vám odhalí v celé své kráse bez zbytečného přikrášlení.

Rate this post

www.svetla24.cz

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *