vybírání váhy do kuchyně


|

Jak vybrat kuchyňskou váhu?

Váha nemusí nutně vážit jenom nás a snižovat nám sebevědomí. Existují druhy, které naopak oceníme mít po ruce a které používáme s radostí. Mluvíme například o kuchyňské alternativě, bez níž se při pečení prakticky neobejdeme. Vybrat však jednoho společníka, na kterého bude opravdu spolehnutí a kterému budete moct věřit při vážení je poměrně těžké. Nabídka doslova praská ve švech. A tak si pojďme prozradit, jak vybrat kuchyňskou váhu, abychom jejím výběrem nestrávili celé mládí a aby nás chuť na výjimečně dobrou bábovku při hledání spíše nepřešla.

Jak často ji budete používat?

Při výběru kuchyňské váhy je důležité vědět, jak často ji budete používat a případně co konkrétně na ní budete vážit. Pokud ji nevytáhnete ani jednou za týden, spíše pečete výjimečně jednou měsíčně, nemusíte kupovat příliš drahou nebo promakanou alternativu. Stačí vám levnější varianty, které se dobře uskladňují.

Na přesnosti záleží

Ať už ale sáhnete po levnější nebo dražší alternativě, co vás bude zajímat je její přesnost. Nezáleží na tom, jestli budete vážit mouku, cukr nebo jednotlivé ingredience do pokrmů při přísných dietách, vždy od kuchyňské váhy očekáváte, že vám nebude lhát.

Podle posledních průzkumů v přesnosti dominují lehké digitální váhy, které se navíc velmi snadno přenáší z místa na místo. Většinou se jedná o takovou placku, jež nemá mísu a jež se tak hravě vejde i do šuplíku pod příborník.

Obecně se za skutečně přesnou váhu považují ty, které jsou přesné až na jeden či dva gramy. Ty nejlepší modely váží na půl gramu přesně. Pokud je odchylka pětadvacet gramů, raději od takového kuchyňského společníka dejte ruce pryč.

Plast, kov nebo sklo?

Na materiálu záleží, ať už si vybíráte sedací soupravu, jídelní stůl nebo právě kuchyňskou váhu. V současné době je nabídka opravdu široká, jak již bylo zmíněno, kuchyňskou váhu najdete v mnoha různých provedeních či verzích. K těm nejlevnějším patří plastové modely, které se však nepyšní zrovna hezkým designem. Daleko stylovější jsou kovové nebo skleněné alternativy, jež skvěle zapadnou do každé moderní domácnosti.

Ať už vám učaruje jakýkoli materiál, sledujte stabilitu daného zařízení. Nožky by měly být umístěny co nejvíce v rohu, tím bude dané kritérium splněno.

Design hraje také roli

I když se v mnoha případech říká, že vzhled není důležitý, v případě kuchyňských vah je tomu přesně naopak. Design je však ryze subjektivní, individuální záležitostí. Každému se líbí něco jiného. Je však důležité, aby se váha svým vzhledem zamlouvala a ideálně i zapadala do celého kuchyňského koutu.

Už dávno neplatí, že moderní jsou pouze takové, které jsou bílé, černé nebo šedivé. Nebojte se barev, pakliže jste jejich fanoušky.

Rate this post

www.svetla24.cz

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *