jak vybrat perlátor


|

Jak vybrat perlátor?

S vodou se stejně jako s energiemi velice plýtvá. A jelikož její cena postupně roste (za posledních osmnáct let voda zdražila o více jak sto procent), nejedna domácnost si pokládá otázku, jak na ní ušetřit. Částky posílané za vodu jsou rok co rok vyšší a rodinná kasa se při hrazení pořádně zapotí. Východiskem ze situace může být takzvaný perlátor, který se namontuje na vodovodní baterii v kuchyni nebo koupelně.

Co je to perlátor?

Možná jste o chytrém zařízení, které se namontuje na vodovodní baterii v koupelně ještě neslyšeli. Mluvíme však o pomocníkovi, jenž sníží celkový objem prouděné vody. Má za úkol vytékající vodu provzdušnit a nabídnout uživateli lepší komfort a s tím spojenou i nižší spotřebu nepostradatelné tekutiny. Jinými slovy redukuje průtok vody tak, že se to sice na první pohled nepozná, ovšem keramickému prasátku ukrývajícímu rodinné finance se značně uleví.

Nyní se jeví perlátor jako něco zcela zázračného, ale není to nic drahého, co by si běžný člověk nemohl dovolit. Jeho cena se rovná několika korunám a návratnost se rovná pár měsícům. Přece jenom slibuje úsporu rovnající se necelým pěti tisícům ročně.

Jak vybrat perlátor?

Rozhodli jste se tohoto úsporného společníka přinést i do vaší domácnosti? Pravděpodobně vás zarazí to, kolik se jich na trhu nachází. Nabídka se navíc neustále rozšiřuje, proto jsme sepsali několik důležitých kritérií, jež hrají při rozhodování největší roli. Jsou to:

  • Záruka + výrobce
  • Závit
  • Průměr
  • Regulovatelný průtok
  • Ohyb
  • Instalace
  • Spuštění vody

Ještě, než se pustíte do hledání toho správného perlátoru, podívejte se, jakým závitem vaše vodovodní baterie v domácnosti disponují. Poté vás bude zajímat průměr perlátoru, který se odvíjí od druhu závitu vhodného pro vodovodní baterie.

Tím nejdůležitějším při celém výběru úsporného společníka je regulace průtoku. Zejména ti, kteří perlátor ještě nikdy nevybírali by měli sáhnout po alternativě umožňující regulaci. Většinou se provádí podle gumiček, které jsou k regulátoru přiloženy. K regulování pak dojde ještě před samotnou instalací.

Máte pohyblivou hadici?

Pokud patříte k moderním domácnostem a ve vaší kuchyni máte nainstalovanou vodovodní baterii s pohyblivou hlavicí, svou pozornost zaměřte na pohyblivé perlátory. Tím bude zajištěn potřebný komfort, který pocítíte při každém používání.

Cena příliš nenapoví

Při výběru jiných podobných součástek do domácnosti se většinou díváme na cenu. Jenže je pravdou, že v tomto případě číslo uvedené na cenovce příliš nenapoví. Platí totiž, že nejlevnější, ale ani ten nejdražší perlátor nemusí být vždy tou nejlepší volbou. Hledejte zlatou střední cestu, která vás nezruinuje, na druhou stranu slíbí perlátor přijatelně dlouhou životnost.

Rate this post

www.svetla24.cz

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *