Zavesy


| |

Co všechno byste měli zvážit při nákupu záclon a závěsů?

Při výběru záclon a závěsů záleží z velké části na jejich vzhledu. Váš interiér by měli doplňovat přesně podle vašich představ. Jenže pouze u vzhledu to nekončí. Víte už, jak dlouhé a velké závěsy a záclony potřebujete? Na co je přichytíte? A proč je důležité volit typ závěsů i podle místnosti, do které je plánujete umístit?

Praktické tipy pro výběr závěsů i záclon

Jak vybrat záclony a závěsy podle praktického využití?

Velikost

Jedním z nejdůležitějších parametrů u nových závěsů a záclon je jejich velikost a délka. Ke správnému výběru budete v první řadě potřebovat znát přesné rozměry svého okna a závěsy a záclony pak volit alespoň o 20 centimetrů širší.

Proč?

Tento textil se řasí, čímž se po přichycení vizuálně zmenší. Současně je vždy lepší, pokud závěsy o něco přesahují okraj okna, takže k vám v noci pronikne co nejméně světla.

Druhým parametrem je délka závěsů. Zde záleží na vaší preferenci – chcete závěsy až k podlaze nebo jen k parapetu?

U délky je také důležité zvážit systém přichycení, který může závěsy o něco prodloužit. Nikdy by se neměly dotýkat podlahy, ideální je, pokud končí maximálně 5 centimetrů nad podlahou, aby se do nich zbytečně nechytal prach.

Přichycení

Závěsy a záclony můžete zavěsit na garnýž či tyč, která by měla odpovídat interiéru, protože bude vždy viditelná a více či méně výrazně čnít do prostoru. Největší výhodou garnýži je to, že unesou i těžké závěsy.

Opakem je pak ocelové lanko, které je velmi minimalistické a pěkné, ale zatemňovací závěsy neunese a hodí se tak spíše k dekorativním záclonám.

Klasickou je pak levná a současně minimalistická kolejnice.

Účel a místnost jejich umístění

Chcete závěsy, které vám umožní nerušený spánek a třeba i příjemnější sledování filmů? Potom volte závěsy s co největším zatemňovacím efektem.

Zatemňovací závěsy jsou většinou o něco těžší a čím tmavší barvu zvolíte, tím lepší účinek budou mít.

Pokud vybíráte závěsy například do obývacího pokoje, kde potřebujete primárně soukromí, ale na zatemnění tolik nezáleží, můžete volit i z klasických závěsů ve vašich oblíbených barvách.

U záclon se pak vůbec nemusíte trápit funkcí. Přestože i ty během dne chrání soukromí, jejich účel je primárně dekorativní a nejdůležitější je, aby vám dělaly radost.

5/5 - (1 vote)

www.svetla24.cz

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *