Gabiony


|

Jaké je využití gabionů a jaké jsou jejich výhody?

Gabiony jsou kovové konstrukce chráněné povrchovou úpravou slitiny zinku a hliníku a vyplněné kamením. Lze je spatřit u rodinných domů v podobě gabionových plotů nebo u komerčních objektů, parcích nebo parkovištích či jen u silnic a dálnic, kde slouží ke zpevnění svahů. Jejich primární funkcí je tedy především to, aby sloužily jako opěrná zeď pro přenesení tlaků.

Výhody gabionových plotů

Gabionové ploty, jak se také nazývají, jsou velmi oblíbenou variantou proti sesuvu půdy u rodinných domů. Dodávají potřebnou bezpečnost, snižují hlučnost z ulice a okolí, ale také působí velmi moderním přírodním vzhledem. Jsou variabilní v tom, že se dají různě napojit o další části, což jim umožňuje jejich jednoduchá technologie. Lze je realizovat i v zimě a za deště, takže není třeba si jejich stavbu plánovat na jarní a letní měsíce.

Výplně gabionů se nejčastěji provádějí lomovým nebo sypaným kamením, jejich výběr ovlivňuje výslednou cenu. Na konečnou cenu má samozřejmě vliv i velikost gabionových konstrukcí, jejich délka a výška. Gabiony jsou prakticky bezúdržbové, nejsou nutné natírat. Jsou oblíbené pro svou dlouhodobou životnost. Udává se, že vydrží více jak 60 let (až 80 let). Jejich další výhodou je pořizovací cena, která je nižší než u klasických konstrukcí.

U rodinných domů působí gabionové koše přírodním dojmem a okamžitě se přirozeně začlení do krajiny.

Rate this post

www.svetla24.cz

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *