obchod s koberci


|

Čím se řídit při výběru koberce?

Při zařizování domácnosti klademe důraz na komfort. Každý se chce ve svém domově cítit pohodlně, proto se klade důraz nejen na sedačku, ale také při výběru matrace nebo koberce. Zejména při hledání posledního zmíněného velmi chybujeme. Dáme většinou na vzhledovou stránku, ale později ukvapeného rozhodnutí litujeme. S koberci se totiž přetrhl pytel a nabídka na trhu zahrnuje kousky vyrobené z umělých i přírodních vláken, s vyšším či nižším vlasem a další. A každý jeden model má své výhody a nevýhody. Čím se tedy nakonec řídit při výběru koberce?

Při výběru koberce se neukvapujte

I když si člověk řekne, že je to jen koberec, ukvapeného rozhodnutí se v tomto případě lituje. Na trhu se totiž nachází jak kvalitní alternativy, tak levné náhražky, které zanedlouho ztrácí svůj původní šmrnc a nutí člověka koupit nové pokrytí podlahy do svého domova. Jinými slovy platí, že není koberec jako koberec.

Materiál hodně prozradí

Tím nejdůležitějším parametrem při výběru koberců je bezesporu materiál, který prozradí nejvíce. Jak již bylo zmíněno, na trhu se nachází umělé i přírodní alternativy a každý z materiálů má svá pro a proti. Když se s nimi seznámíte dříve, než pípnete kreditní kartou o terminál v obchodě, vyhnete se budoucí nespokojenosti či nemilým překvapením.

Syntetické koberce jsou levné a tvarově stálé

Mezi stále nejvíce pořizované koberce patří modely ze syntetiky. Mluvíme o alternativách vyrobených z umělých vláken, které se pyšní nízkou cenou a tvarovou stálostí. Mezi jejich další benefity patří skvělá antistatika či to, že se s nimi velmi snadno manipuluje.

Nabídka syntetických koberců dnes doslova praská ve švech. Zahrnuje různá barevná provedení, vzor či motivy. V porovnání s koberci s přírodními vlákny je množství nabízeného daleko širší a rozmanitější. Bohužel se ale koberce pyšní nižší životností, jsou většinou náchylné na vymačkání a hrozí větší riziko poškození vláken v místě zatížení koberce.

Koberce z přírodních vláken mají skvělé izolační schopnosti

Existují ale také koberce z přírodních vláken, které se v posledních letech dostávají do popředí. Jejich hlavními přednostmi jsou skvělé izolační schopnosti, navíc jsou opravdu příjemné na dotek a odolné proti znečištění. Co je pomyslným bonusem, tak schopnost regenerovat se po zatížení, což výše uvedená alternativa nedokáže.

Koberce z přírodních vláken dokážou regulovat vlhkost v místnosti. Pokud se v pokoji nachází vlhkost nadměrná, automaticky ji pohltí, kdežto v suchém prostředí ji zase dodají. Bohužel jsou tyto alternativy podlahové krytiny náročnější na údržbu a časem línají. A samozřejmě musíme zmínit i cenu – ta je o něco vyšší než u syntetických modelů.

Rate this post

www.svetla24.cz

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *