Tipy Na Pouziti Octu


|

Tipy, jak používat v domácnosti ocet 

Každá hospodyňka má ve své domácnosti několik multifunkčních společníků. Zatímco některé jsou efektivnější při úklidu, jiné ocení mít po ruce zase při jiných situacích. Pojďme se podívat na jednoho z nich, který před lety používaly už i naše babičky. Mluvíme konkrétně o octu, který se opravdu nemusí přidávat jenom do salátů nebo zálivek. Možností, jak ho v domácnosti používat, je celá řada. Čím tedy začít?

Efektivní odstraňovač zápachu

Ocet je v dnešní době považovaný hlavně za kulinářskou přísadu. Jak ale bylo zmíněno, dříve se jednalo spíše o úklidového pomocníka, kterého v kredenci chtěla mít každá žena. Právě tuto kyselou tekutinu je možné využít při vícero činnostech, jednou z nich je i snaha zbavit odtok zápachu. 

Zápach není nic, s čím by se neprala každá druhá domácnost. Holt tento problém někdy vzniká z důvodu zbytků v odtoku, které začínají hnít. Vezměte proto do ruky šálek jedlé sody, který zalijete octem. Poté, co přestane pěnit, odtok propláchněte horkou vodou a po chvíli studenou. A je následně po problému. 

Bojovník proti vodnímu kameni

Vodní kámen v domácnosti není problém nevyřešitelný. Ve většině případů je způsoben tvrdou vodou, ale také tím, že se domácí spotřebiče často nečistí. Jelikož vede k tomu, že spotřebiče poté nevykonávají svou službu na sto procent, jak by měly, je důležité ho co nejrychleji zlikvidovat. A i v tomto případě saháme po octu, který je skutečně skvělým bojovníkem proti vodnímu kameni. 

Pokud chcete zbavit vodního kamene pračku, nalijte vedle pracího prostředku i ocet. Anebo (při čištění pračky jako celku a pouštění programu na prázdno) vlijte rovnou do bubnu několik hrnků této kyselé tekutiny.

Pouziti Octu V Domacnosti
Zdroj: Pexels.com

Na mytí oken i podlahy

Čeká vás velký generální úklid a snažíte se o to, aby bylo všechno vypulírováno k dokonalosti? Ocet vám opět podává pomocnou ruku. Tento skvělý pomocník usnadní třeba mytí oken. Stač, když do vody s jarem přidáte trochu lžic právě octa a lesk bude to, čím budou okna oplývat. 

Kromě toho se hodí ocet i při úklidu podlahy. Pyšní se dezinfekčními účinky, i proto se jako čistící prostředek používá. V ideálním případě ho nejvíce využijte tam, kde si přejete mít opravdu čisto. Čili s ním vytřete podlahu v koupelně nebo v kuchyni, kde je výskyt možných bakterií pravděpodobnější. 

Na mravence

Během léta můžete ocet uplatnit i v boji proti mravencům. Nejedna domácnost má s tímto drobným hmyzem problém, navíc mravenci jsou nevítanými hosty, kteří mají tendenci se rozmnožovat rychlostí blesku. Abyste tomuto scénáři předcházeli a nemuseli se vedle drobných mravenců probouzet, nastříkejte na jejich cestičky neředěný ocet. Uvidíte, jak daleko se budou držet od vašeho domu.

Rate this post

www.svetla24.cz

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *