kouření v autě


|

Jak vyčistit auto po kuřákovi

Koupili jste ojeté vozidlo nebo zdědili po někom z rodiny a interiér je intenzivně cítit cigaretovým kouřem? Pokud plánujete v autě kouřit také, nepředstavuje to pro vás asi žádný problém, nicméně jste-li nekuřák, budete chtít zápach rozhodně řešit. To ale nemusí být zrovna jednoduché, vzhledem k tomu, že je cigaretový kouř složen z mikroskopických částeček, jenž ulpívají uvnitř sedaček, čalounění a klimatizace. Pojďte se s námi podívat, jak docílit toho, aby auto opět vonělo jako nové.

Vysát a umýt

Zbavujete-li se zápachu po cigaretách ve svém voze, začněte v první řadě důkladným umytím interiéru. K tomu vám ale nepostačí jen voda, proto vyberte dobrý čistič, ať už univerzální nebo přímo na interiéry automobilů, a dejte se do toho. Setřete ze všech omyvatelných povrchů prach, čistič rozmíchejte ve vodě nebo naneste přímo na povrch (dle pokynů výrobce), a nakonec jej důkladně otřete. Veškeré čalounění, podlahy a skrytá místa celého interiéru řádně vysajte. Mezitím nechte všechna okna i dveře otevřené a pokud je to možné, větrejte co nejdéle. Všechny části, které jsou z auta vytáhnout umyjte zvlášť pomocí čističe mimo vůz.

čištění auta

Vyměňte potahy i koberečky

Poté přichází na řadu potahy a látkové koberečky. Pokud jsou ve vozidle gumové, stačí je samozřejmě umýt. Jestliže se chcete zápachu opravdu zbavit, bude nejlepší, když se zbavíte také těchto doplňků. Dopřejte svému vozu zbrusu nové koberečky i potahy na sedadla (pokud je využíváte). Nechcete-li se původních doplňků vzdát, alespoň je důkladně vyperte. Pomůže vám s tím octová voda, kterou použijte místo aviváže. Koberečky a potahy nechte následně vyschnout na čerstvém vzduchu.


Jak vyčistit kůži


Tepování se nevyhnete

Zápach se nejvíce drží v čalounění a jiných textiliích. Před mokrým čištěním je dobré sedačky a veškeré textilní povrchy posypat obyčejnou jedlou sodou a nechat ji alespoň 24 hodin působit. Soda na sebe naváže pachy a vy ji pak jednoduše vysajete. Mezitím si zajistěte vysokotlaký čistič s koncovkou na čalounění. Tento přístroj půjčují specializované firmy za „pár korun“, a to včetně přípravků, které zaručí odstranění pachů i nečistot. Tepovač vstřikuje pod vysokým tlakem do látky vodu a tu hned zpátky nasává s veškerými nečistotami zpět. Výsledkem tak bude čisté auto, které však musí několik hodin schnout!

Vyčistěte klimatizaci

Čištění klimatizace je stejně tak důležité jako tepování. Existují různé přípravky, které vložíte do auta se zapnutou klimatizací a ta se vyčistí, nicméně většinou není efekt takový, jaký se očekává. Nechte to raději na specializované firmě nebo servisu, kde vám klimatizaci vyčistí odborně včetně výměny filtrů. K čištění celého auta včetně klimatizace pak můžete využít také ozonový generátor. Ty jsou dostupné na moderních myčkách aut. Jedná se o jednoduchý přístroj, mírně pootevřeným oknem vpravíte hadičku do nastartovaného auta se zapnutou klimatizací a necháte působit – pozor, v autě se nesmí během procesu nacházet žádné osoby, zvířata ani potraviny! Ozón zbaví interiér nejen zápachu, ale i bakterií, virů a mikroorganismů.

Kvalitní vůně do auta

Celé čištění zakončete pořízením kvalitní vůně do auta. Zapomeňte na stromečky z benzínky a navštivte raději parfumerii nebo specializovanou prodejnu náhradních dílů pro automobily, kde naleznete to, co hledáte. Dobrá vůně do auta pachy nepřekrývá, ale neutralizuje. Navíc není příliš intenzivní, a tak nezpůsobuje bolesti hlavy, což není při řízení zrovna žádoucí.

Rate this post

www.svetla24.cz

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *