uchovávání potravin zero waste


|

Jak na život bez plastů?

Rozhodli jste se udělat něco pro matičku Zemi a chcete ze svého života zcela vyhnat plasty? Žít bez plastů není tak těžké, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je to naopak velmi jednoduché. Stačí se držet několik zásad, respektive pravidel, jež vedou k ekologickému životu. Jak tedy na život bez plastů?

Nakupujte pouze ve skle

potraviny ve skle

Máte tendenci si při návštěvě obchodu koupit nějakou skvělou limonádu nebo alespoň obyčejnou vodu, jelikož vám v ústech prahne sucho? Místo koupě plastových lahví sáhněte po skle. I když jsou o pár korun dražší, skleněnou láhev můžete stále v řadě obchodů vrátit a získat za to pár korun k dobru.

Skleněné láhve však lze využívat i v budoucnu. Stanou se skvělými parťáky na výletech nebo na piknicích. Jejich hlavním benefitem je, že i po vypláchnutí je lze používat i bez obavy z nějakého uvolňování látek, což se bohužel stává u plastových lahví, když dojde k jejich opotřebení.

Voda z kohoutku postačí

Raději se však vyhněte nakupování vod zcela. I když je pravdou, že si lze nápoje koupit ve skle poměrně hravě (ve své nabídce je mají prakticky všechny hypermarkety a supermarkety), v menších obcích to může být problémem. Proto si napouštějte vodu doma – z kohoutku je přece dobrá, nebo ne?

Díky tomuto kroku nejen, že ušetříte životní prostředí, ale také tím ulevíte své peněžence, která tak nebude vykázat další výdaj.

Zero waste je také možností

Jak na život bez plastů? Co byste řekli na to, kdybyste přešli na takzvaný ,,zero waste” životní styl? Mluvíme o životě bez plastů, což je podle ekologů naše budoucnost. Pokud si osvojíte pravidla zero waste života, podpoříte tím využívání všech zdrojů, aniž byste tvořili jakýkoli odpad či jejich skladování, respektive následně spalování.

Filosofie tohoto životního stylu je názoru, že by se všechny zdroje měly využít opětovaně stejně, jako k tomu běžně v přírodě dochází.

Do dětských pokojů pouze dřevěné hračky

dřevěný vláček - hračka

Člověk si bohužel neuvědomuje, jak moc se plasty dostaly mezi nás. Nesetkáváme se s nimi pouze v obchodech s potravinami, ale běžně také v hračkářstvích, kde je nakupujeme naprosto bez rozmyslu. Myslíme si, že děti nelze nijak jinak překvapit, ale opak je pravdou. Existují přece hračky dřevěné, nebo ne?

Stejně, jako se pozornost v posledních letech upíná na zero waste život, zájem roste i o hračky ze dřeva. Do popředí se rázem dostávají dřevěné kostky nebo houpací koníci, kteří dětem vykouzlí úsměv na tváři stejně jako plastová svítící hračka vyžadující prakticky neustále nové a nové baterie. Jejich životnost je navíc mnohem delší než životnost zmiňovaných plastových alternativ.

Povolenou verzí jsou také ocelové či kovové hračky, ale ty jsou určené spíše pro větší děti, nikoliv pro návštěvníky mateřských školek.

5/5 - (1 vote)

www.svetla24.cz

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *