Budenin


|

Proč investovat do podlahového vytápění?

Zvažujete efektivní a cenově dostupné vytápění pro nízkoenergetickou novostavbu? Zvažte to podlahové!

S podlahovým vytápěním je spojena celá řada výhod. V první řadě je prostorově nenáročné. Jak by také ne. Je totiž chytře umístěné pod podlahou. Na rozdíl od nevzhledných radiátorů nezabírá ani nehyzdí prostor.

Princip fungování

Podlahové vytápění funguje na principu zahřívání topných kabelů, rohoží či fólií umístěných pod podlahou. Protože teplo od země je efektivnější než to z radiátorů, můžeme podlahové vytápění zařadit mezi nejpohodlnější způsoby vytápění domácnosti.

Kam s ním?

Podlahové vytápění patří mezi tzv. nízkoteplotní vytápěcí systémy vhodné především do nízkoenergetických domů. Topné kabely se ukládají do betonové mezaniny nad tepelnou izolací. Jeho hlavní předností je, že tloušťkou betonového potěru je možné ovlivnit akumulační schopnosti podlahy. To je také důvod, proč spousta stavebníků volí podlahové vytápění jako hlavní zdroj tepla.

Rekr. Dum Benesovsko
Zdroj: storc.cz

Inteligentní samoregulace

O něco dál jde inteligentní samoregulační podlahové vytápění Raychem využívající vlastnosti samoregulačního topného kabelu T2Red. Ten je schopen měnit svůj výkon v závislosti na okolních tepelných podmínkách, které tedy dokáže poměrně přesně detekovat.

Opravdu chytré topné kabely

Tyto chytré kabely jsou schopny rozpoznat, kde je větší chlad (například v okolí oken) a kde více tepla )například pod nábytkem). Tam, kde to více studí, na teple přidají, a tam, kde to nadměrně hřeje, zase uberou. Chytré, že?

Rekonstrukce Str.skalice
Zdroj: storc.cz

Eliminace nebezpečí přehřívání

Tato praktická samoregulace tak eliminuje nebezpečí přehřívání, což je praktické hned ze dvou důvodů. Jeden je bezpečnostní. Extrémní přehřívání by za určitých okolností mohlo skončit požárem. A ten druhý je finanční. Proč zkrátka platit za nadměrné teplo, které nepotřebujeme?

5/5 - (1 vote)

www.svetla24.cz

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *