vinylová podlaha


|

Jak vybrat vinylovou podlahu

Zařizujete si své nové bydlení nebo stavíte dům úplně od základů? Co vás na vaší pouti k vysněnému příbytku čeká je hromada rozhodování a uvažování nad tím, jak vlastně chcete, aby konečné místnosti vypadaly. Velkou měrou se na konečném vzhledu podílí podlahy, které už nemají být pouze pokryté nevzhledným a nepraktickým kobercem. Mají vypadat stylově, moderně, nadčasově a mají být také plně funkční a praktické. A to přesně vinylové podlahy splňují. Jenže jak vybrat vinylovou podlahu, která dokonale zapadne do každého nestárnoucího interiéru?

Vinyl do každého interiéru

Podle bytových architektů je vinylová podlaha nedílnou součástí prakticky každého obydlí. Nezáleží na tom, jestli jsou to rodinné domy nebo jenom budova plná kancelářských místností, prakticky všude si najde tento druh podlahy své místo. Jak již bylo zmíněno, podílí se totiž na celkovém příjemném a moderním vzhledu celého interiéru, navíc skvěle snáší nekonečné namáhání, k němuž patří například neustále procházející lidé, stojící nábytek nebo padající předměty, které se podlahy dotýkají ve skutečnosti denně. 

moderní vinylová podlaha
Zdroj: Pexels.com

Co je to vinylový podlaha?

Abychom však uvedli do děje také ty, kteří se s tímto typem podlahy setkávají vůbec poprvé. Mluvíme o typu podlah, který je dnes tím nejpopulárnějším. Už dlouho se odvrací zrak od parket, masivního dřeva nebo klasického lamina. Vinyl je to, co hraje prim. 

Podlahy jsou vícevrstvé, konkrétně se skládají z podkladové, nosné a nášlapné vrstvy. Tyto části se zaručují o skvělé vlastnosti, které podlaze přidávají na životnosti. Ta poslední – vinylová – pak dotváří tu designovou stránku věci. 


Jak vybrat plastová okna


Vybíráme podle vzhledu i zátěžové třídy

Vinylová podlaha se pyšní celou spoustou benefitů. Na seznamu výhod bychom mezi jednotlivými položkami našli například vysokou odolnost, skvělé tepelně izolační vlastnosti i naprosto jednoduchou údržbu. Navíc díky široké nabídce dekorů je snadné sladit podlahu s nábytkem. To jsou ostatně důvody, proč se většina lidí rozhodla jít touto cestou. Jenže těsně před pokladnou se zarazili, protože si najednou nebyli jistí tím, jestli si domů nesou tu pravou. 

Při výběru vinylové podlahy hraje roli několik faktorů. Předně je to vzhled (podlaha musí lahodit lidskému oku – především tomu vašemu). Dalším ukazatelem je pak zátěžová třída, která vás zajímá zejména v případě, pokud pokládáte podlahy do kanceláří nebo jiných komerčních prostor. 

Tipy na nejprodávanější podlahy

Jaký je materiál základové desky?

Samostatnou kapitolou je pak materiál, z něhož se skládá základová deska. I o něm se informujte a zjistěte si vše potřebné. Tou nejlepší cestou jsou těžší materiály, které bývají odolnější, i když jejich hmotnost je o něco vyšší než u plastových konstrukcí. 

Na trhu však neustále přibývají nové a nové alternativy, tudíž je pouze otázkou, co bude doporučované v budoucnu.

Rate this post

www.svetla24.cz

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *