zahradní set


|

Jak vyčistit zahradní nábytek

Zahradní nábytek je po většinu roku nepřetržitě vystavený povětrnostním podmínkám. I přesto, že ho máte pod pergolou, není možné se znečištění vyhnout. Při jeho pořízení je dobré dbát na to, aby se povrch snadno udržoval – ušetříte si tak mnoho práce. Poctivé čištění a údržba vám následně zaručí nejen skvělý vzhled, ale také dlouhou životnost. Přinášíme vám několik tipů, se kterými budete mít tuto povinnost rychle a efektivně za sebou!

Plastový nábytek

Plast je rozhodně nejlepší materiál, co se týče zahradního nábytku. Dlouho vydrží a nepotřebuje žádnou speciální péči. Není třeba se jeho vzhledu bát, umělý ratan vypadá skvěle i přesto, že je z plastu!

Vysokotlaký čistič

Pokud jste zanedbali pravidelnou údržbu, vezměte si na největší nečistoty vysokotlaký čistič, kterým nábytek jednoduše opláchněte.

Žádné drhnutí!

Plastový nábytek bychom neměli příliš hrubě drhnout třeba kartáčem nebo drátěnkou, hladký plast tak poškodíme a ve škrábancích se mohou usazovat nečistoty, kterých je pak těžké se zbavit.

Soda jako první pomoc

Pokud máte na zahradě nekvalitní světlý nábytek, jako jsou třeba bílé plastové židle, nejspíš jste zoufalí z toho, jak rychle zašel. Z vody a jedlé sody umíchejte pastu, kterou naneste po celém povrchu nábytku a nechte ji klidně celý den působit. Poté ji jednoduše smyjte a uvidíte, jak bílá ožije.

Impregnujte

Abyste předešli znečištění, je dobré nábytek naimpregnovat. Díky tomu se špína nedostane pod povrch a při čištění bude stačit jen hadřík a voda.


Jak vyčistit gril


Dřevo

Dřevěný nábytek je krásný a perfektně splyne s přírodou na zahradě. Péče o něj je však poměrně náročná a při jejím zanedbání je životnost takového nábytku krátká. Aby vám vydržel stále jako nový, dbejte na údržbu!

Zahradní nábytek
Zdroj: Pexels.com

Čistič na dřevo

Pro umytí dřevěného nábytku není dobré jej příliš namáčet ve vodě. Raději použijte speciální čističe na dřevo, které spolehlivě odstraní nečistoty, zbaví dřevo mastnoty i bakterií, a kromě toho působí i fungicidně.

Olejujte nebo voskujte

Dřevo má s postupem času tendenci vysychat. To pro něj samozřejmě znamená praskání a ztrátu původního vzhledu. Vysychání zabráníte tím, že budete dřevěný nábytek chránit proti nadbytečné vlhkosti a dopřejete mu voskovou či olejovou svrchní vrstvu, která jej zaručeně ochrání nejen před nepřízní počasí, ale také před znečištěním.

Kovy

Kovový nábytek je velmi odolný a v podstatě nezničitelný, pokud ho nezničíte sami. Kvalitní kus je vždy již z výroby ošetřen proti korozi, není tak třeba jej ničím natírat.

Pozor na poškození

Kovový nábytek můžete zničit tím, že bude často padat, čímž se zvýší riziko odštípnutí svrchní vrstvy laku nebo barvy. Kov pak může začít korodovat. Tomu se však dá snadno zabránit. Stačí postižené místo rychle zatřít jakoukoliv barvou na kovy a máte po problému.

Na mytí pouze jemný hadr a voda

Na to, aby váš kovový nábytek zůstal čistý, postačí jen hladký hadřík a voda, do které můžete přidat klidně trochu mýdla nebo jaru, pokud potřebujete nábytek zbavit třeba mastnoty po grilování.

5/5 - (1 vote)

www.svetla24.cz

Podobné příspěvky

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *