zahradní sekačka při sečení trávy


|

Jak vybrat zahradní sekačku

Léto – sluníčko hřeje do zad, děti se radují v zahradním bazénu a tráva roste jako splašená. Prakticky ob týden bereme do rukou sekačku a snažíme se trávu trochu zkrotit, respektive zkrátit, aby nám nezahalila celý altán nebo kůlnu. Aby však sekání trávy nebylo za trest, ale byla to opravdu odpočinková záležitost, při které se nijak nestresujete, je dobré si vybrat skutečně kvalitní a spolehlivou. Abyste z ní nebyli naopak zklamaní, při výběru je důležité zohlednit několik kritérií.

Jaké parametry při výběru sekačky sledovat

Jak vybrat zahradní sekačku? I když se zdá být odpověď jen těžce rozlousknutelným oříškem při pohledu na aktuální nabídku, která se na trhu vyjímá, není to nic tak složitého. Velkou roli hraje velikost sečené plochy a také její členitost a svažitost. Při výběru toho ideálního společníka hraje roli i fakt, jak často budete trávu sekat nebo jaké jsou vaše možnosti na její uskladnění. Odpovědi na otázky mohou výběr zahradního společníka velmi usnadnit.

Sečená plocha

Tu největší roli na výběru zahradní sekačky má bezesporu sečená plocha. Máte zahradu velkou metr krát metr nebo se pyšníte opravdu obrovským prostranstvím, na kterém trávíte s rodinou veškerou volnou chvilku? Od velikosti sečené plochy si lze odvodit doporučenou šíři záběru sečení i to, jestli potřebujete elektrickou nebo benzínovou alternativu.

Obecně platí, že pro menší plochy se hodí elektrická sekačka, ovšem pro ty větší benzínová alternativa. První zmíněná je sice sympatičtější svou pořizovací cenou, druhá se však obejde bez elektřiny a je tedy praktičtější na používání.

Poslední slovo však bude mít i svažitost a členitost sečené plochy. Máte na zahradě velké množství překážek či naopak se na ní nenachází ani stromeček či keřík? A jak je to s nerovnostmi? Potřebujete mít sekačku s pojezdem či není pojezd potřeba?

Jak často trávu sečete?

Frekvence sečení, respektive namáhání sekačky má na výběru také jistý podíl. Pokud se snažíme mít trávník opravdu dokonale upravený a sečete ho prakticky každý týden, aby mu nadále zůstával reprezentativní vzhled, pak je dobré investovat do vřetenové nebo rotační verze.

Rotační sekačku oceníte mít i ve chvíli, kdy ji potřebujete pro běžnou trávu okolo domu. Pakliže potřebujete posekat lán lučního typu, sekačka s výkonnějším benzínovým motorem bude bezesporu lepší volba.

Máte, kde sekačku uskladnit?

Řada lidí se mylně domnívá, že na výběr sekačky má vliv pouze to, jak často ji budeme používat či jaký terén s ní budeme kosit. Jenže už na počátku musíme zabrousit až na konec a zodpovědět si otázku, kde ji budeme skladovat, respektive jestli máme dostatek místa na její uskladnění. Benzínové sekačky je nutné skladovat pouze ve vodorovné pozici, elektrické můžeme zavěsit na háček, jelikož jí svislá poloha nevadí.

Tipy na nejprodávanější zahradní sekačky

3.5/5 - (2 votes)

www.svetla24.cz

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *