zahradní traktor


|

Jak vybrat zahradní traktor

Jste majitelem velké, prostorné zahrady, která se vám rozprostírá kolem domu? Pak je pro vás jistě doslova noční můrou to, když se musíte pustit do její údržby. Sečení trávy se vám jeví jako největší trest, který by se vám ideálně mohl vyhnout obloukem, bohužel se tak nestává. Proto oceníte mít po ruce parťáka, s jehož pomocí zvládnete nejen sečení na výbornou. A tím je zahradní traktor. Jenže jak vybrat zahradní traktor, abyste koupi nelitovali?

Traktor nejen na pole

Když se řekne slovo ,,traktor”, většina lidí má tendenci představit si velký stroj, který oře pole někde za domem. Jenže existují i jeho menší verze, z nichž jednu si můžete pořídit třeba k sobě domů na zahradu. I když byste to asi nečekali, zahradní traktor se může stát tím nejlepším společníkem při zahradních pracích.

Odborníci se shodují na tom, že tohoto společníka ocení mít po ruce každý, kdo vlastní zahradu větší než 1500 metrů čtverečních. Při údržbě takto velké zahrady byste se totiž jinak pořádně nachodili, a po tom nikdo pravděpodobně netouží.

Dělení zahradních traktorů

Podobně jako tradiční sekačky, i traktory lze rozdělit do několika skupin. První z nich jsou ridery, což jsou jednoúčelové stroje, které trávu nejen sekají, ale také mulčují. Zpravidla nemají koš čili tráva zůstává na zemi, ovšem ve formě takzvaného mulče. Jejich hlavním benefitem je snadná manévrovatelnost i dosah žacího ústrojí, ovšem nesbírání do koše se jeví jako velké mínus.

Druhým typem je zahradní traktor v pravém slova smyslu, jak ho známe. V porovnání s výše uvedeným disponuje košem i motorem schovaným pod kapotou. Jeho hlavním benefitem je multifunkčnost, kterou ocení především nároční uživatelé. Je však třeba konstatovat, že není vhodný do členitého terénu.

Co hraje při výběru traktoru hlavní roli?

Vybrat si traktor, který by plně odpovídal vašim požadavkům se jeví jako něco nemožného, ale není tomu tak. Při výběru se stačí dívat na několik faktorů, respektive parametrů, jež vám výběr velmi usnadní.


Je na vaši zahradu traktor příliš velký, tak se pojďte podívat, jak vybrat zahradní sekačku.


Pomoct může velikost i povaha zahrady

Ať už si vybíráte klasickou sekačku nebo právě traktor, pomoct může vaše zahrada a to, jak je velká a jakou má povahu. Pokud je menší rozlohy, vystačíte si s nástrojem pyšnícím se pouze jedním žacím ústrojím. Jestliže jste majitelem rozlehlejšího pozemku, volte traktor s dvěma až třemi žacími noži.

To, co se schovává pod kapotou

Jistý vliv na výběr žacího společníka má i to, co se ukrývá traktoru pod kapotou. Jakou se pyšní převodovkou a jak výkonný má motor? Dnes rozlišujeme motory dvouválcové a jednoválcové. Malé verze disponují většinou druhým zmíněným, větší zahradní traktory pod kapotou ukrývají dvouválcové motory, navíc s tlakovým mazáním.

Dále hraje roli:

  • Konstrukce traktoru
  • Výbava
  • Jeho funkce

Tipy na nejprodávanější zahradní traktory

Rate this post

www.svetla24.cz

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *