chlupy v domácnosti


|

Jak se zbavit zvířecích chlupů v domácnosti?

Pokud patříte k hrdým majitelům domácí zvířete, ať už se jedná o psa nebo kočku, jistě znáte ten nikdy nekončící boj se zvířecími chlupy. Zachytávají se nejen na nábytku, ale především na oblečení. V následujících řádcích vám poradíme, jak se zvířecích chlupů efektivně zbavovat.

Začněte hned u zdroje

strihani srsti

Nejefektivnější způsob, jak zmírnit výskyt zvířecích oblečení na vašem oblíbeném svetru či slavnostních šatech, je jednoduše vašemu domácímu mazlíčkovi častěji vyčesávat srst. Na vyčesávání se běžně soustředíme během období línání, ale pro opravdu čistou domácnost bez chlupů je třeba srst vyčesávat pravidelně

V případě, že se váš pes nebojí hlasitých zvuků (například je zvyklý na fénování), vyzkoušejte speciální nástavec na vysavač určený k vyčesávání zvířecí srsti. Jen dejte pozor na to, že je vysavač nastavený na nejnižší chod, abyste svého mazlíčka nevylekali.

Vsaďte na vysavač

Když už jsme u vysavače, jeho silný chod naopak využijete při odstraňování chlupů z nábytku, jako je například čalouněná sedačka či křesla. Zvířecí chlupy se díky statické elektřině na textilních površích zachytávají opravdu snadno a může být těžké je efektivně odstranit. Zkuste nasadit na vysavač nástavec na koberce s kartáčem a uvidíte, že to půjde rázem mnohem snadněji. 

V případě, že se vám nedaří dostat zvířecí chlupy z koberce, kam jste je během dne zašlapali, můžete čas od času nechat koberec hloubkově vyčistit mokrým čištěním. To v sobě kombinuje silný proud vody, který všechny nečistoty vyplaví, a silný vysavač, který zase vodu i s nečistotami vysaje.

Lepicí válečky

Dalším zaručeným trikem na odstraňovaní zvířecích chlupů z oblečení, čalouněného nábytku a jiných textilií v domácnosti je lepicí váleček. Ten na sebe spolehlivě pochytá všechny chlupy i další nepořádek, jako jsou například smítka prachu. Pokud je váš čtyřnohý miláček hodně chundelatý, nejspíš budete mít válečků opravdu velkou spotřebu, naštěstí jsou však k sehnání za pár korun.

Zbavte se chlupů při praní

Dalším způsobem, jak dostat zvířecí chlupy z oblečení a jiných textilií, je správné vyprání. Pokud vlastníte novější model pračky, možná na ní najdete prací režim právě na odstraňování zvířecích chlupů

Pokud ne, zkuste před běžným praním oblečení předeprat, případně vhoďte do bubnu pračky novou kuchyňskou houbičku. Většina zvířecích chlupů se pochytá na její porézní povrch a vaše oblečení tak bude po vyprání krásně čisté a bez zbloudilých zvířecích chlupů. V případě, že vás pračka nezbavila všech zvířecích chlupů, můžete zkusit oblečení hodin do sušičky. Horký vzduch sušící oblečení všechny chlupy odfouká. Jen nezapomeňte, že je třeba častěji kontrolovat, zda není plný filtr.

5/5 - (1 vote)

www.svetla24.cz

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *