jak vybrat perlátor


Jak vybrat pákovou baterii

Každý rodinný dům je plný nejrůznějšího vybavení, a to počínaje sprchovým koutem, myčkou, lednicí a televizní obrazovkou zpravidla sídlící naproti pohovky, a konče mikrovlnnou troubou a kuchyňským dřezem. A když už jsme u toho dřezu, v souvislosti s ním se vždycky vybírá i adekvátní a plně funkční vodovodní baterie. Bez ní by nám byl dřez prakticky k ničemu. Jenže nabídka tohoto kuchyňského prvku je poměrně široká, proto se nabízí otázka, jak vybrat pákovou baterii, abychom s ní byli maximálně spokojení? 

Baterie nejen v kuchyni

páková baterie

Je třeba si uvědomit, že baterie nesídlí jenom v kuchyňském koutu, ale také v koupelně, kde plní stejnou funkci. Jen si místo dřezu představte umyvadlo nebo vanu. V obou případech je nutné přistupovat k výběru se střízlivou hlavou. Rozhodně se nenechte unést pouze designovou stránkou věci, i když i ta má při výběru své slovo. 

Zaměřme se nyní pouze na pákové baterie, které většinou sídlí v koupelnách. Než zamíříte do obchodu (ať už toho kamenného, nebo do virtuálního e-shopu), měli byste vědět a znát několik věcí. Konkrétně mějte na paměti velikost umyvadla či vany, k nimž má prvek patřit. 

Jaký druh baterie vám nejvíce sedí do místnosti?

koupelnová baterie

Jak již bylo zmíněno, nabídka pákových baterií je víc než obrovská. Člověk má k dispozici rovnou několik druhů, a to nástěnnou, stojánkovou nebo podomítkovou. Rozhodující slovo má ale místnost jako taková, do které bude baterie namontována. 

Zatímco nástěnné alternativy se umísťují zpravidla na omítku či obklad a nejčastěji se používají na vany či sprchy v koupelně, stojánkové se zase instalují přímo na umyvadlo nebo bidet (dnes patří k nejvíce využívaným). Pak ještě existují podomítkové verze, kdy se prakticky veškerá technika schová pod obklad, čímž se například ve sprchovém koutu získá více místa. 

Na tvaru záleží

Při výběru pákové baterie má jisté slovo také její tvar. Koupelna by měla být na první pohled sjednocená a měla by se člověku na první pohled líbit. Proto je důležité, abychom zachovali alespoň tvary. Zkrátka a dobře svou pozornost upněte buď na oblé tvary, nebo pak na hranaté tvary. Nelze je kombinovat, to poté nevypadá hezky.

Pokud nechcete experimentovat nebo pokud chcete výběr pákové baterie co nejvíce urychlit, vyplatí se vsadit na prvek od stejného výrobce, od kterého pochází třeba umyvadlo nebo sprchový kout. Většina výrobců se drží podobného stylu při výrobě celého svého sortimentu čili se nestává, že by k sobě jednotlivé díly neseděly. 

Sázejte na kvalitu

Abyste se vyhnuli brzké výměně tohoto koupelnového prvku, vyplatí se od prvního momentu sázet na kvalitu. U kvalitních pákových baterií bývá velice často delší životnost i vyšší odolnost proti poškození, což jsou vlastnosti, které jsou v každé domácnosti vítané s otevřenou náručí.

5/5 - (1 vote)

www.svetla24.cz

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *