komoda z masivu


| |

Jak vybrat komodu?

Komoda představuje kompaktní, módní a stále oblíbenější kus nábytku pro váš interiér. Nepřeberné množství materiálů, vzorů, velikostí a tvarů, umožňuje krásné sladění s ostatním vybavením domácnosti. Jak vybrat správnou komodu pro váš byt?

Komody jsou nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším kusem nábytku

Komody jsou skvělou volbou do moderního i klasicky zařízeného interiéru. Kromě toho, že jsou kompaktní a vejdou se při správném výběru velikosti a tvaru i do toho nejmenšího městského apartmánu, jsou také nesmírně praktické a nenásilnou formou podtrhnou ráz místnosti. Pro majitele představují ideální kus nábytku, kam s přehledem uložit nejrůznější drobnosti. Oproti velkým skříním jsou dobře přístupné a uložené věci máte vždy po ruce. Praktické zásuvky ukryjí to, co má být skryto, poličky dají na odiv to, co chcete mít vystavené.

Kam komodu umístit

Při výběru komody je nutné vědět, do jaké místnosti ji umístíte. V každé části bytu se potřeba úložného prostoru liší. V obýváku se bude skvěle vyjímat komoda s prosklenými dvířky, kam si vystavíte drobnosti či fotky. Naopak do ložnice se hodí komody s množstvím zásuvek a skříněk. Předsíně bývají nejmenší částí bytu, takže volte komody s užší hloubkou. 


Vyberte si komodu podle svých představ na XXXlutz.


Šuplíkové komody

Komody doplněné o velké množství šuplíků budou skvělou volbou do ložnice a na chodbu. Do zásuvek uložíte mnoho věcí se systematicky navrženým pořádkem. Počet šuplíků nepodléhá žádným standardům. Je jen na vás, jestli si vyberete komodu se třemi zásuvkami, nebo si pořídíte vysokou komodu, která s přehledem nahradí větší skříň. 

komoda
Zdroj: Unsplash.com

Prosklené a kombinované komody

Kombinované komody představují skvělý kompromis mezi šuplíky a policemi. Je to druh komod, který najdete v obývacích sestavách nejčastěji. A to právě pro jejich variabilní využití. Menší věci se dají uložit do šuplíků, větší pak schováte do praktických poliček. Módní komody jsou místo dvířek doplněny o sklo, které plní funkci vitríny. Chcete se pochlubit trofejí nebo fotkou? Prosklená komoda bude ideálním místem. 

Při výběru dbejte na použité materiály

U každého kusu nábytku očekáváme funkčnost a také kvalitu. Proto vybírejte kvalitní materiály, zaručující dlouhou životnost. Jedině kvalitně vyrobená komoda vám bude sloužit mnoho let. V nabídce komod najdete širokou škálu materiálů. Jestliže jste milovníky dřeva, dobrou volbou pro vás budou komody z masivu. V nabídce jsou komody z měkkého dřeva, jako je smrk či borovice. Odolnější masiv je pak buk či dub. Jestliže chcete komodu sladit s moderním stylem vašeho interiéru, pak volte komodu z lamina. 

 A jaké vychytávky může komoda ještě nabídnout? 

  • Tichý dojezd šuplíků: nemusíte šuplíky pracně zavírat až na doraz. Do čela dvířek stačí pouze zatlačit a šikovné dojezdy se postarají o jejich tiché dovření.
  • Tlumené zavírání dveří: s praktickými tlumiči se vám už nikdy nestane, že dvířka při zavírání ošklivě bouchnou. Do dvířek stačí zatlačit a ony se sami potichu zavřou.
  • Plnovýsuv: Mějte přehled o tom, co je schované v zadní části šuplíku pomocí praktického plnovýsuvu. 
  • Výškově nastavitelné nožky: Pomohou vyrovnat nedokonalosti podlahy, takže nábytek bude perfektně sedět na svém místě.
5/5 - (1 vote)

www.svetla24.cz

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *