Sprchovy Box


6 rad, jak vybrat sprchový box

Pokud hledáte jednoduchou a efektivní sprchu do vaší koupelny, zaměřte se při výběru na sprchové boxy. Odpadnou vám složité starosti s instalací, a zároveň si vytvoříte své malé soukromé wellness ve vaší koupelně. V článku se dozvíte vše podstatné, co byste měli při výběru takového boxu zohlednit. 

1. Podle prostor místnosti si vyberte vhodné rozměry  

Prim v rozhodování by měly hrát rozměry sprchového boxu. A to hlavně v místnosti, kde řešíte při umístění každý centimetr. Mezi běžný rozměr patří 90×90 cm, ale do menších koupelny oceníte spíše rozměry 80×80 cm. Pokud naopak nejste omezeni prostorem, dopřejte si dostatek pohodlí a větší sprchový box s rozměry 120×90 cm

Tip! Na výběr máte i varianty sprchového boxu se stropem i bez. Pokud si vyberete model se stropem, myslete i na výšku sprchového boxu.  

2. Rozhodněte se pro variantu dveří a jejich otevírání

I výběr dveří vám může dát zabrat. Na výběr máte jednokřídlé, nebo dvoukřídlé dveře, ale také otevírání na levou, či pravou stranu. Zvažte ale především způsob otevírání, a to hlavně z hlediska prostoru. Na výběr máte klasické otevírací dveře do prostoru, ale také posuvné či skládací dveře. Čemu dáte přednost vy? 

3. Výška vaničky je mnohdy zásadní

Výběrem vhodných rozměrů ani tvaru to nekončí. Prodejce se vás nejspíše bude ptát i na výběr jednoho ze dvou typů vaničky. Zamyslete se nad tím, zda je pro vás lepší nízká, nebo hluboká varianta. První varianta je ideální pro seniory a osoby se sníženou pohyblivostí, protože jim zajistí snazší vstup i výstup. Druhá varianta je naopak vhodná jako alternativa vany, a využijete ji proto ke koupání.

4. Zaměřte se na tvar i materiál sprchového boxu

Jestliže vám nezáleží na tom, jak bude sprchový box vypadat, možná nad výběrem tvaru jen mávnete rukou. Tvar ale není důležitý jen z hlediska estetického, ale třeba ten čtvrtkruhový vám také ušetří místo v koupelně. Na trhu najdete ale i čtvercový nebo obdélníkový tvar. 

Tip! Dalším faktorem, který byste měli zvážit, je výběr kvalitního materiálu, jakým je například litý mramor a bezpečnostní sklo u vaničky. Tím si zajistíte odolnost a delší životnost sprchového boxu. 

5. Na výběr máte rozšířené funkce sprchových boxů

Mezi základní vybavení patří sprcha. Na trhu ale najdete i boxy, které jsou rozšířené například o masážní trysky, rádio, ventilátor či barevné osvětlení. Můžete si vybrat i sprchový box se sedátkem, který je vhodný nejen pro seniory, ale i pro ty osoby, které uvnitř ocení pohodlí. Zajímavostí je také parní box, který je rozšířený o vlastnosti parní sauny. 

6. Cena je důležitá, ale kvalita je důležitější

Při výběru se nejspíše díváte na cenu a je to v pořádku. Nízká cena by se ale rozhodně neměla stát rozhodujícím faktorem. Nekupujte první dostupný parní box, na který narazíte. Levný výrobek se vám mnohdy prodraží, až budete řešit jeho opravu nebo výměnu za nový. Raději zainvestujte a pořiďte si opravdu kvalitní sprchový box. Vybírejte proto i podle značky výrobku a zaměřte se na spolehlivé a ověřené prodejce. Dívejte se na recenze od ostatních zákazníků a porovnávejte zkušenosti. 

5/5 - (1 vote)

www.svetla24.cz

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *