Jezirko Bez Filtrace


|

Jak vybrat filtraci pro jezírka 

Jezírko je okrasným prvkem naší zahrady. A zatímco někdo ho nechává strádat a měnit se vlivem ročních období, jiný se snaží o to, aby bylo opravdu stále šperkem oázy klidu rozprostírající se kolem domu. Jestliže patříte na druhou stranu barikády, pravděpodobně jste odhodlaní investovat nejen do leknínů a dalších květin, ale také do filtrace jezírka, která zajistí čistotu tohoto jedinečného prvku.

Čerpadlo a filtr pro udržení jezírka

Jak už bylo zmíněno, jezírko je okrasným prvkem zahrady. Abyste mohli těžit z krás tohoto prvku, musíte se o jezírko také řádně starat. Čerpadlo a filtr se podílí na stále dobrém stavu jezírka, jen si teda vyberte skutečně kvalitní a spolehlivé pomocníky. Ne všechny výrobky na trhu udržují kvalitu vody v jezírku a její bezbřehou čistotu. 

Na výběr máte ze tří druhů filtrace

Když se zaměříme ryze na filtraci, kterou není zrovna snadné vybrat, na výběr máte hned ze tří alternativ. Nabízí se konkrétně:

  • Netlakové biofiltry
  • Tlakové filtry
  • Komorové filtry

Netlakové biofiltry pro jezírka větší 100 litrů

Na českých zahradách můžeme najít dva typy jezírek, a to jezírka větší a jezírka menších rozměrů. Pokud jste majitelem jezírka většího než 100 litrů, vaše pozornost sklouzne k netlakovým biofiltrům, které jsou přesně pro tento typ jezírka jako dělané.

Jezirkova Filtrace

Obvykle mají i úchyt pro připevnění UV lampy a po stránce údržby jsou skvělé. Staší jen otevřít jejich poklop a vyčistit filtrační média. 

Tlakové filtry pro menší jezírka

Má vaše jezírko objem zhruba 20-50 litrů? Ideální volbou jsou pro vás tlakové filtry. Stačí je jen umístit do jezírka a poté už vykonávají svou náplň práce. S pomocí čerpadla se efektivně čistí voda, a to i když filtr sídlí prakticky kdekoliv. 

Benefitem tlakových filtrů je především možnost je umístit pod hladinu jezírka, kdy se vykope díra vedle jezírka a umístí se tam. Investice do příliš silného čerpadla tak rázem není nutností. Co se týče výběru čerpadel, věděli jste, že existuje i tabulka doporučených sestav filtrů a čerpadel, která může být pomocným odrazovým můstkem? Výběr filtrace a čerpadel tak rázem nebude složitá záležitost. 

Na seznamu výhod bychom však našli také automatické filtry (jejich majiteli jsou hlavně moderní verze tohoto typu filtrace). Stačí pouze zmáčknout tlačítko, což vede k jejich samovolnému vyčištění i vypuštění špinavé vody z propraných médií. 

Komorové filtry pro jezírka zakopaná v zemi

Poslední zmiňovaný typ filtrace je vhodný pro jezírka, která jsou nejen velkých rozměrů (a objemově se dotýkají i několik stovek litrů), ale také která jsou zakopaná přímo v zemi. Nejen výroba tohoto typu filtru, ale také jeho instalace je poněkud složitá, ovšem pro majitele zmiňovaných velkých jezírek je to ta nejlepší volba.

Rate this post

www.svetla24.cz

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *