vánoční dekorace


| |

Vyzdobte si domov stylovými vánočními dekoracemi

Vánoční čas má své kouzlo. A to nejen při slavení Štědrého dne. Vánoční atmosféru můžete podpořit nejrůznějšími dekoracemi, které vám vyzdobí domov a pomohou vám cítit se o chlup víc “vánočně”. Jak si s dekoracemi poradit a jaké máte možnosti? 

Vánoční věnce, který vás přivítá hned ve dveřích

Závěsné vánoční věnce jsou klasickou dekorací, která vám ozdobí nejen vchodové dveře, ale i okna. Vybírat můžete podle svého gusta – přírodní jehličí a chvojí, věnec z větviček nebo z ratanu, šišek. Pokud si vyrábíte věnec doma, můžete jej doplnit klasickou výzdobou, ozdobami na stromeček nebo šiškami. Chcete-li, aby ten letošní věnec byl opravdu jedinečný, nespokojte se s klasickým menším průměrem, naopak velké vánoční věnce vám mohou ozdobit klidně půlku dveří a vypadají velkolepě.. 

Adventní kalendář vyrobte sami 

Výroba vlastní adventního kalendáře vám může také pomoci vyplnit volné odpoledne, ale zároveň se kreativně vyblbnout. Vytvořte pro své blízké 24 políček / kapsiček / balíčků / schránek nebo vánočních ponožek. Můžete do nich umístit nějakou cukrovinku, nápovědu na umístění většího dárku nebo třeba lístky do kina. Fantazii se meze nekladou, ať už se jedná o provedení a vzhled kalendáře, nebo jeho samotný obsah. Tak vzhůru do tvoření!

Svíčky kam se podíváš

Svíčky jsou nedílnou součástí Vánoc. Ať už si je zvolíte ke štědrovečerní tabuli anebo si pořídíte nějaké se speciálním vánočním motivem. Kromě vzhledu se ale zaměřte také na další důležitý prvek: vůni. Ta správná vánoční vůně totiž dokáže podpořit vánoční atmosféru úplně nejvíc. Jaké vůně si zamilujete?

  • pomeranč
  • skořice
  • jehličí
  • linecké cukroví
  • borovice
  • zázvor
  • hřebíček
  • purpura

Chcete-li se zaměřit také na kvalitu, vypusťte levné parafínové svíčky a vyzkoušejte buď 100% přírodní parafín s esenciálními oleji, nebo sójové vosky. Ty dokáží navíc hořet déle a čistěji.

Adventní věnec podle vašeho gusta

Můžete si usnadnit práci a vánoční adventní věnec si koupit hotový v obchodě. Nebo si pořídit jednotlivé části a ty pak zkompletovat podle svého vkusu. Nejedná se o nic těžkého, naopak si během této činnosti můžete odpočinout od předvánočního shonu a stresu. Využít můžete plát kulatiny, jehličí, stojany na svíčky, motouz, stuhy a různé přírodní dekorace. Jednotlivé podstavce navíc můžete využít každý rok, jen jim budete obměňovat kabátek. Budete tak mít pokaždé jedinečný věnec, který vám dodá nezapomenutelnou atmosféru nejen během adventních nedělí. 

Vánoční prostírání, které si zamilujete

Štědrovečerní večeře bývá vyvrcholením celých vánočních příprav. Na prostírání si proto dejte záležet. Každou večeři dokáže prostírání posunout o level výš. K vánočnímu stolování se tak nebojte využít třeba sváteční porcelán, který běžně nepoužíváte. Nezapomeňte ale ani na prostírání, stojany na svíčky, běhoun na stůl a vánoční ubrousky na stůl. Prostředek stolu pak může zdobit adventní věnec, vánoční ikebana nebo třeba kastrol s plovoucími svíčkami, které zapálíte před večeří. 

TIP: Minimalistické provedení v podobě stromečku bez ozdob také není k zahození. Stačí vám stromeček a pár světelných řetězů a voilá, máte nazdobeno!

Ozdobte stromeček letos jinak 

Každý rok máte roztodivné a barevné ozdoby na stromeček a letos už zkrátka nevíte, co udělat jinak? Zkuste trochu ubrat a volte dekorace z přírodního materiálu! Nešlápnete vedle, pokud zvolíte přírodní suroviny a decentní barvy, které nebudou křičet do světa. Místo kupovaných ozdob můžete využít slaměné dekorace, sušené pomeranče, skořice, šišky nebo třeba křížaly. Nezapomeňte také na vánoční hvězdu nebo špičku, která by měla zdobit vrchol každého vánočního stromečku. Nejen, že takto oděný stromeček vypadá velmi vkusně a decentně, zároveň ale využijete suroviny, které byste jinak třeba vyhodili. 

5/5 - (6 votes)

www.svetla24.cz

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *