zařizování dětského pokoje


Tipy, jak zařídit pokoj předškolním dětem

Na konci léta, neboli po prázdninách, se blíží vstup do nového školního roku. Každý předškolák už zmatkuje, že nemá školní potřeby, aktovku nebo papuče. Avšak na jednu věc se zapomíná. Dítě předškolního věku, potřebuje vybavený pokoj vhodný pro školáka, kde bude trávit svůj čas, který věnuje školním povinostem, ale i zábavě.

Takový pokoj by měl vyhovovat potřebám žáka prvního stupně základní školy. Pro dítě je jeho pokoj královstvím a proto je vhodné při výběru nového vybavení a nábytku myslet na vše potřebné.

Vytvořte dítěti v pokoji flexibilní prostředí

Vytvořením flexibilního prostředí minimalizujete do budoucna výdaje a ušetříte si spoustu času. Pořiďte do pokoje vašeho předškoláka takzvaný rostoucí nábytek, který poroste zároveň s dítětem. Každý předškolák potřebuje mít své zázemí, kde se bude moci plně soustředit, ale dokáže pokoj brát i jako svou velkou hernu. 

Nezapomínejte během výběru nábytku na to, že děti se k nábytku mnohda nechovají tak ohleduplně jako my, dospělí. A proto při výběru raději zainvestujte nějakou korunu navíc do nábytku z odolnějších materiálů, které nepůjdou lehce poničit. V případě, že by vaše dítě bylo trochu divočejší, nezapomeňte také na bezpečnost. 

Bez dekorace by to nebyl dětský pokoj. Vyladění dětského pokoje můžete zrealizovat za pomoci fotoobrazů, plakátů, obrazů nebo poliček. Vše záleží na celkovém designu interiéru pokoje, především zvolte vhodné dekorace, podle věku dítěte. 

Dětské tapety by také nestály za hřích. Jsou jednoduché a oživí pokoj, navíc vypadají dobře. V dnešní době ja nabídka tapet opravdu široká, a vy tak můžete dítěti do pokoje dát tapetu s oblíbeným dětským hrdinou. Tapeta nemusí být na každé stěně. Polepit můžete pouze jednu, či dvě stěny. Dětské záclony, nebo povlečení různých motivů je také součástí deorace.  

Kdy se nábytek mění? 

Nábytek by se zpravidla měl měnit každých šest let, avšak ne každý má na to, aby co šest let kupoval nové vybavení a nábytek, a to pouze do dětského pokoje. Proto je vhodné zvolit rostoucí nábytek či variabilní systémy, které vám mohou ušetřit nějakou tu korunu na dalších deset let. 

Co by v dětském pokoji předškoláka, rozhodně chybět nemělo? 

Už to není to vaše malé miminko, dítě půjde do první třídy, a s tím příjdou i povinné úkoly a učení se. V dětském pokoji by proto neměl chybět psací stůl a židle, které by měli být kvalitního materiálu. Při výběru stolu nebo židle, myslete na to, že dítě velmi rychle roste, a tím bude potřebovat větší pracovní plochu a dostatek úložného prostoru. U výběru židle rozhodně nechte dítě vyzkoušet posed. Měl by být pro dítě pohodlné a stabilní. 

Nemyslete ale pouze na funkčnost, ale využijte některých dekorativních předmětů do domácnosti. Řadu takových můžete najít v různých obchodech s domácími doplňky, ale také ve specializovaných e-shopech, kde se třeba prodávají dárkové reklamní předměty pro děti. Možná vás překvapí, že máte hledat dekorace a jiné ozdůbky mezi reklamními předměty, ale tyto obchody mají často designově originální kousky.

Nezapomínejte na kvalitní osvětlení, které by mělo prostor dobře osvětlit, především ve večerních hodinách. Velmi častou chybou, kterou se rodiče dopouštějí, je nedostatečné centrální osvětlení. Například dětské stropní lampy, které více slouží jako dekorativní kus, než jako součást praktického vybavení. 

5/5 - (1 vote)

www.svetla24.cz

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *