foukaná izolace


|

Jaké jsou možnosti izolování?

Dle nejnovějších statistik a průzkumů je zřejmé, že průměrné výdaje českých domácností vynaloží skoro 75% výdajů na energie. Bohužel výhledy do budoucna nejsou nejlepší. Analytici avizují další zdražování, a to jak plynu, tak elektřiny. Proto není na škodu se zaměřit na možnost, jak ušetřit nemalé peníze za vytápění. Investování do kvalitní tepelné izolace se rozhodně vyplatí. Kvalitní izolace omezí hluk přicházející z ulice, ale také uspoří nemalé finanční prostředky, které lze reinvestovat do něčeho dalšího.

Jednou z možností, jak si zateplit dům, je foukaná izolace. Tento typ izolace je v dnešní době velmi žádaný, a to z důvodu její rychlé realizace, cenové dostupnosti a návratnosti investice. Foukaná izolace je minerální vata, která je pomocí hnacího stroje foukána na izolované místo, nevzniká tak prakticky žádný odpad a ani prořez, jako u jiných alternativ zateplení.

Únik tepla a výhody foukané izolace

Většina starých domů nemá řešenou tepelnou izolaci, a tím tak dochází k úniku tepla prakticky všemi směry, a to například tenkým obvodovým zdivem nebo netěsnícími okny, ale především střechou, která má na úniku tepla největší podíl. Optimální je tedy začít zateplovat střechou. Mezi výhody foukané izolace patří její nehořlavost, lehká hmotnost, která významně nezatěžuje nosnou konstrukci a také odolnost vůči vnějším vlivům v podobě plísní a nejrůznějších škůdců.

Rate this post

www.svetla24.cz

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *